IHRISKO DO MESTA

Street workout už dlho nieje len fitness fenoménom. Je to jeden z najrýchlejšie sa rozrastajúcich druhov športu na svete a na Slovensku. Pri tomto športe sa využíva hlavne cvičenie s vlastnou váhou tela pomocou rôznych hrázd, bradiel, rebrín, lavičiek a podobne. Ľudia cvičia v parkoch, na lavičkách, detských ihriskách. A práve im sa snažíme pomôcť a to výstavbou workoutových ihrísk. Tieto ihriská sú špeciálne navrhnuté pre takéto cvičenie a zároveň sú bezpečné pre ich použitie na verejných priestranstvách. Výstavbou týchto ihrísk v mestách a obciach napomáhate mládeži využívať svoj voľný čas zmysluplne a zodpovedne. Okolo týchto parkov vznikajú komunity ľudí, v ktorých si členovia navzájom pomáhajú a rešpektujú sa. Pomôžte aj vy zlepšiť svoje mesto. Pretože, ako sa hovorí:

„V zdravom tele zdravý duch“

AKO NA TO?

Napíšte nám na email na info@wodgear.sk, alebo nás kontaktujte na našej FACEBOOK stránke a my Vám obratom pošleme cenník, vizualizácie a rôzne fotky už postavených ihrísk, aby ste mali predstavu o tom, aké sú možnosti, koľko to stojí a mohli tak reagovať na prípadné otázky z vedenia mesta, obce alebo správcu pozemku.

Napíšte, alebo zavolajte na Váš mestský úrad, kde si dohodnete schôdzku so starostom, alebo osobou zodpovednou za miestne územné plánovanie, šport a podobne.

Pomôcť Vám môžu aj podpisy na petícii na postavenie takéhoto ihriska. Formulár si môžete stiahnuť TU. Čím viac ľudí sa pod túto petíciu podpíše, o to väčšiu šancu na výstavbu ihriska budete mať. Táto petícia je dobrým dôkazom, že o podobné ihrisko je v obci záujem.

Na schôdzke prezentujte svoje predstavy o využívaní ihriska a akým prínosom bude pre Vašu obec a ich obyvateľov. Ako sa mládež naučí na takýchto ihriskách lepšie využiť svoju energiu než na poflakovanie a ničenie verejného majetku. Bude viac disciplinovaná, zodpovedná, aktívna a prínosná pre obec.

Akonáhle dostanete mesto do zájmu a ono bude s výstavbou súhlasiť, tak im pomôžte s výberom vhodnej lokality. Sme schopní do fotky potencionálneho miesta vložiť vybranú vizualizáciu ihriska, aby bolo vidieť, ako by to v skutočnosti vyzeralo a mohlo to presvedčiť ich celé zastupiteľstvo aby súhlasilo s realizáciou.

Pokiaľ má mesto dostatočné finančné prostriedky na výstavbu takéhoto ihriska, tak už máte z polovice vyhrané. V tom momente nám pošlite meno, telefón a email na kompetentnú osobu z mesta, ktorá bude mať realizáciu ihriska na starosti a my jej objasníme všetky technické podrobnosti. Ďalší postup sa pri rôznych mestách líši. Buď si vyberú sami firmu, ktorá im to bude stavať, alebo prebehne klasické výberové konanie. V tomto prípade nám dajte vedieť, aby sme sa tam mohli taktiež prihlásiť, akonáhle sa vypíše výberové konanie.

Po výstavbe sa vieme dohodnúť na oficiálnom otvorení ihriska aj s exhibičným vystúpením pre miestnych obyvateľov.

Kedykoľvek nám napíšte a my Vám radi pomôžeme a vysvetlíme, ako postupovať, aby bola spokojnosť na oboch stranách.